Proč se učit angličtinu?

V dnešní době už asi nikdo nepochybuje o tom, že pro život je téměř nezbytné ovládat alespoň jeden světový jazyk. Schopnost dorozumět se několika jazyky nám rozšiřuje obzory a možnosti v oblasti pracovní i mimopracovní. Proč bychom se měli učit právě angličtinu?

Anglicky po celém světě

Angličtina je jedním z nejrozšířenějších jazyků na světě. Nejenže je oficiálním jazykem v mnoha zemích, ale vedle toho se v nejvíce státech světa také mluví anglicky (115 států). Počet obyvatel, kteří používají angličtinu jako svou druhou řeč se značně různí, jsou udávány počty od 200 mil. do 1 miliardy. Angličtina se však používá i jako lingua franca mezi lidmi z různých zemí, kteří si navzájem nerozumějí.

Studujte v angličtině

Od minulého století světem vládne trend globalizace, světový obchod, média, moderní technologie a především internet. Tady všude najdete angličtinu. Zajímáte se o jakýkoli vědecký obor? Pro jeho studium je nezbytná angličtina. Se znalostí angličtiny máte větší šanci uplatnit se na trhu práce, a to celosvětově. Jestliže vás baví cestování, ať už virtuální nebo klasické, znalost angličtiny se vám určitě bude hodit. I když se rozhodnete s výše uvedenými argumenty nesouhlasit, nedá se popřít, že studiem angličtiny si udržujete duševní svěžest v každém věku. A když vydržíte a nevzdáte to, studium angličtiny se pro vás pravděpodobně stane koníčem na celý život.